על מה תרצו לקרוא היום?

מענה לשאלות גולשים - חשוב!

dc hats

הודעהעל ידי isogssosy » ש' דצמבר 24, 2011 5:32 pm

Fairly excellent post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I've actually enjoyed reading your weblog posts. Any way I will be subscribing for your feed and I hope you post once again soon. I identified numerous intriguing stuff within your weblog particularly its discussion. From the tons of comments on your articles, I assume I'm not the only 1 getting all of the enjoyment here! Sustain the very good perform.
dc hats
isogssosy

Canada Goose Parka

הודעהעל ידי Graxiaprany » א' דצמבר 25, 2011 12:23 am

Hey There. I identified your weblog utilizing google. This can be a quite properly written post. I be sure to bookmark it and return to read far more of one's valuable info. Thanks for the post. I will certainly comeback. I definitely adore reading your weblog posts, the selection of writing is smashing.This weblog as usual was educational, I've had to bookmark your website and subscribe for your feed in ifeed. Your theme looks beautiful.
Canada Goose Parka
Graxiaprany

Canada Goose Outlet

הודעהעל ידי Neefergirty » א' דצמבר 25, 2011 3:12 pm

I should appreciate the idea you might have selected. It really is actually intriguing. This really is genuinely excellent read for me. Hope to determine a lot more post. Thanks. I like this write-up. it is extremely fascinating post. Thanks for taking the time to discuss this, I really feel fervently about this and I take pleasure in studying about this subject. Please, as you acquire data, please update this weblog with a lot more data. I've discovered it extremely beneficial.
Canada Goose Coats
Neefergirty

uggs boots outlet

הודעהעל ידי LoagueTeeboaf » א' דצמבר 25, 2011 6:32 pm

This can be an extremely gravid resourcefulness that you simply are rendering and you pass on it away free of charge. I relish seeing sites that be conscious in the value of rendering a prime resource at no cost. I really enjoyed reading your Wiley Post. Thanks! extremely good post, i surely enjoy this site, maintain on it. I've enjoyed reading.Good weblog,I will maintain visiting this weblog extremely typically.
uggs outlet
LoagueTeeboaf

Canada Goose outlet

הודעהעל ידי Ereralleyclor » ב' דצמבר 26, 2011 1:42 am

This really is my 1st time i check out here. I identified fascinating items to a lot of in his weblog, mainly towards the debate. With the tons of comments on your articles, I am not the only 1 who has all of the enjoyable here! I enjoyed reading this a great deal and I truly hope to read a lot more of one's posts inside the future, so I have bookmarked your weblog. But I could not just bookmark it, oh no.. When I see high quality website's like this 1, I like to share it with other people So I have designed a backlink for your internet site.
Canada Goose Sale
Ereralleyclor

Re: מענה לשאלות גולשים - חשוב!

הודעהעל ידי שלי81 » ב' יולי 02, 2012 8:52 pm

שלום רב,
אני מורה תומכת בתלמידים בעלי לקויות ראייה ועיוורן.
נודע לי כי גם השנה מתי"א אשר מרכזת אותנו אינה תכנס לאופק חדש.
רוב מסגרות הלימוד בהן אני משלבת את תלמידיי (הן מסגרות רגילות והן מסגרות של חינוך מיוחד)
נמצאות כבר באופק.
אני עובדת משרה מלאה ומתחילה שנה חמישית במערכת.
כיצד והאם אני יכולה להצטרף לאופק?
תודה מראש על תגובתך,
טלי
שלי81

הודעהעל ידי טלילה » ג' אוגוסט 28, 2012 11:11 am

שלום רב,

השנה אלמד 24 ש' (במכללה) במסגרת לימודי הרחבת הסמכה מיסודי לעל יסודי. האם שעות אלו יכולות להחשב במסגרת 30 השעות (מתוך 60 ) הנדרשות לעליה בדרגה באופק, או שעלי לקחת קורס אחר (בפסג"ה למשל) של 30 ש' למטרה זו?
תודה.
טלילה

הודעהעל ידי azul » ש' יוני 21, 2014 6:19 pm

אני מנסה לברר עניינים שלא קשורים לאופק חדש אלא להיותנו מורים ולא מוצאת פורום/בלוג כזה. עזרה בבקשה.
azul

הקודם

חזור אל גמולים והשתלמויות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים