על מה תרצו לקרוא היום?

קישורן: מאגר המידע שיעשה לכם את החיים לקלים יותר

אחד מהכלים העומדים לרשות המורים לחיפוש מידע באינטרנט הוא מנועי חיפוש, ובראשם גוגל. מדובר במנוע החיפוש הפופולרי וגם המוצלח ביותר, אולם לא תמיד ניתן למצוא שם בדיוק את מה שרוצים. הסיבה לכך יכולה להיות הקלדת שאילתת חיפוש לא מדויקת או כמות תוצאות אדירה שמקשה על מציאת הקישורים הרלוונטיים.

ובכן, אנחנו שמחים לומר לכם שאתם ממש לא צריכים לבצע חיפוש בגוגל שוב ושוב עד שתמצאו את האינפורמציה הרצויה; הכירו את "קישורן" – האתר הגדול והמקיף ביותר בישראל לחומרי למידה, של הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, או בקיצור – מאגר מידע חיוני, שימושי ויעיל, העומד לרשות ציבור המורים בישראל.

קישורן מציע למשתמשים כ-100 אלף קישורים לחומרי למידה חינמיים הנמצאים בנבכי האינטרנט, בהם גם קישורים לחומרי לימוד מהמוסדות הגבוהים והמובילים בארץ. כך, תוכלו למצוא בקישורן סרטונים, מצגות, דפי עמדה ומאמרים, לצד מערכי שיעור, פעילויות מתקושבות, מבחנים, תרגילים, משחקים, דפי עבודה ושירים:

השימוש בקישורן הוא פשוט וקל ולא מצריך הדרכה מיוחדת; פשוט מקלידים בתיבת החיפוש טקסט חופשי, ומוסיפים פילטרים נוספים על מנת לצמצם את תוצאות החיפוש המתקבלות, למשל קבוצת גיל, תחום, סוג החומר והפורמט המבוקש.

המאגר פתוח לכולם והשימוש בו הוא ללא תשלום וגם לא מצריך רישום מראש. החומרים אותרו וקוטלגו על ידי מידענים והם נבדקים באופן שוטף על מנת להסיר קישורים לא תקינים או כפולים. בנוסף, מורים יכולים לשלוח קישורים חדשים ותגובות לכל פריט מידע, לקחת חלק בדיון המתנהל סביב הקישורים בפורום הייעודי וליהנות מתכנים נוספים בעמוד הפייסבוק של קישורן.

אלפי מורים כבר נהנים מקישורן, כשמדי חודש יש כ-73 אלף דפים נצפים. אנחנו מזמינים אתכם להשתמש גם בקישורן, למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים ולהגיע מוכנים לשנת הלימודים החדשה.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.