על מה תרצו לקרוא היום?

פרזנטציה בריבוע: מגוון מצגות אינטראקטיביות לשיפור חווית הלימוד

כשחושבים על כיתה עם מורים ותלמידים, בדרך כלל מדמיינים גם לוח וגיר, אבל האמת היא שזה לא ממש מייצג. בפועל, במערכת החינוך של היום יש שיטות הוראה נוספות המציעות לתלמידים חווית לימוד מסוג אחר.

זה הרציונל שעומד מאחורי האתר "פרזנטציה בריבוע", שפותח במטרה לאפשר למורים לנהל שיעורים פרונטליים דינמיים, חווייתיים ומאתגרים במקצועות לימוד שונים, בעזרת מצגות אינטראקטיביות.

כחלק מתפיסת העולם החדשנית הזו, תוכלו למצוא באתר מגוון מצגות שמשלבות בין אלמנטים של הוראה פרונטלית לבין היתרונות שבלמידה אינטראקטיבית. המצגות האינטראקטיביות הללו לא מבוססות על עבודה של תלמיד יחיד מול מסך מחשב, אלא מתבצעות באופן פרונטלי, בשיתוף כל תלמידי הכיתה. כך, השיעור הופך לאפקטיבי יותר, כשהמורה הוא זה שמתווך בין המסך לבין התלמידים.

חשיבה ביקורתית ומעורבות גבוהה

האתר הוקם כתוצאה משיתוף פעולה בין הסתדרות המורים – הקרן לקידום מקצועי, ובין המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) – צוות חינוך חברתי וכישורי חיים, והוא מיועד למורים מקצועיים ולרכזי מקצוע במגוון מקצועות הלימוד בחטיבת הביניים ובחטיבה עליונה, וכן למחנכים ולאנשי הוראה בגנים ובבתי הספר היסודיים, במגזרים השונים במערכת החינוך.

המצגות באתר "פרזנטציה בריבוע" עוסקות במגוון תחומים, כגון מתמטיקה, גיאוגרפיה, תנ"ך, היסטוריה, לשון ועוד, לצד מצגות בתחום החינוך החברתי וכישורי החיים שמסייעות למחנכים וליועצים חינוכיים בעבודתם. כל המצגות מעודדות חשיבה ביקורתית, מייצרות מעורבות גבוהה, מקדמות את ערכי הלמידה השיתופית ומנגישות את התוכן בצורה ידידותית.

על מנת להפוך את השיעור לחווייתי יותר, אך מבלי לפגוע בהיבט החינוכי, המצגות משלבות סרטונים, קטעי אנימציה, קריינות, משחקים, מוזיקה ותמונות באיכות גבוהה, לצד קובץ הנחיות למורה שבו הסברים טכניים להפעלה, המלצות דידקטיות ליישום וקישורים לתוכנית הלימודים. בחלק מהן משולבת גם אפליקציית סל"ב – סלולר בכיתה, שמאפשרת למורים לשתף תלמידים בדיונים, סקרים, משחקים ופעילויות נוספות, באמצעות הסלולר האישי שלהם.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.