על מה תרצו לקרוא היום?

מורים בשביל מורים: קהילות מקצועיות שילוו אתכם בשנת הלימודים

הוראה היא מקצוע מאתגר עבור מורים ותיקים וחדשים כאחד. כמובן שלכל מורה יש את הלבטים והדילמות שלו, אבל לא מעט מהאתגרים שעומדים בפני מורים הם משותפים לכולם. אם כך, מדוע לא לייצר מסגרת תומכת למורים שבה ניתן להתייעץ עם עמיתים אחרים בנושאים שונים?

זה בדיוק מה שמציע אתר "קהילות מקצועיות – שיח מקצועי של עובדי ההוראה" , המשמש בית מקצועי וירטואלי לעובדי הוראה בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, ומספק להם את הסביבה התומכת לה הם זקוקים. כך, באתר ניתן למצוא 6 קהילות מקצוע בתחומים הבאים: תרבות ישראל, גיאוגרפיה, היסטוריה, תנ"ך, אזרחות וחינוך לשוני.

בכל אחד מתחומי הדעת הללו יש פורום מקצועי שמנוהל על ידי יועץ מהתחום ובו ניתן להתייעץ עם עמיתים למקצוע, לשתף בתכנים ובחומרי לימוד ולדון עם מורים אחרים בשאלות פדגוגיות, דילמות ולבטים. לצד הפורום, בכל אחד מהדיסציפלינות יש גם מאגר מתעדכן של פעילויות המותאמות לנושא, מקום מיוחד שבו מורים יכולים להפנות שאלות או בקשות למומחים ולקבל מענה, וכן אפשרות לצפות בהרצאות מומחים מצולמות.

עבור מורים חדשים הוקם אזור מיוחד באתר – "הסלון", שנועד לתת מענה לאתגרים המיוחדים שמורים בתחילת דרכים נתקלים בהם. קהילת "הסלון" כוללת בלוג של מורות חדשות, מאגר מידע עשיר ובו מדור עצות ממורה ותיקה, מדור שאלות ותשובות שבו ניתן להתייעץ עם מומחים וקישור לקהילת הפייסבוק שמשמשת כקבוצת תמיכה.

אתר "קהילות מקצועיות" הוקם על ידי הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בשיתוף המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח).
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.