על מה תרצו לקרוא היום?

?"מורה נבוכים: מי זכאי להצטרף לתוכנית "אופק חדש

תוכנית "אופק חדש" יצאה לדרך ב-2008, לאחר שהסתדרות המורים חתמה על הסכם עבודה עם הממשלה, והוא מיושם בכל מערכות החינוך – בגיל הרך, בחטיבה היסודית ובחטיבות הביניים.

התוכנית עושה אבחנה בין מורים קיימים, מורים חדשים ומתמחים. על מנת לסייע לכם להבין מי זכאי להצטרף לתוכנית "אופק חדש" הכנו לכם את המסמך הבא, שמפרט את כל מה שאתם כמורים או מתמחים צריכים לדעת בנושא.

מורים קיימים

מורה קיים הוא מורה שהחל לעבוד במשרד החינוך לפני תשס"ח או מורה שהצטרף למשרד החינוך משנת תשס"ח ואילך והוכר לו ותק קודם.

מורים קיימים יכולים להצטרף ל"אופק חדש", בהתאם להשכלתם האקדמית ובתנאי שהם עומדים באחד מהקריטריונים הללו:

מורה קיים עם תואר אקדמי – בתנאי שהוא מלמד לפחות 1/3 משרה במוסד שנכלל ב"אופק חדש".

מורה קיים ללא תואר אקדמי אך עם ותק לשכר של עד 27 שנים (כולל) – בתנאי שהוא מלמד לפחות 1/3 משרה במוסד שנכלל ב"אופק חדש" ומתחייב להשלמת תואר ראשון תוך 4 שנים ממועד ההצטרפות לתוכנית.

מורה קיים ללא תואר אקדמי אך עם ותק לשכר של 28 שנים ומעלה – בתנאי שהוא מלמד לפחות 1/3 משרה במוסד שנכלל ב"אופק חדש", ללא התניה של השלמת תואר ראשון.

מורים חדשים

מורה חדש הוא מורה שאינו מורה קיים. מורים חדשים יצטרפו באופן אוטומטי לתוכנית "אופק חדש", גם אם הם מלמדים במוסד שלא נכלל בתוכנית, ובתנאי שהם עומדים באחד מהקריטריונים הללו:

מורים חדשים שמלמדים בבית ספר בחינוך הרגיל בהיקף משרה של 50% לפחות.

מורים חדשים שמלמדים בבית ספר בחינוך המיוחד בהיקף משרה של 1/3 לפחות.

מתמחים

מתמחים העובדים 1/3 משרה לפחות יועסקו אך ורק בתנאי "אופק חדש", גם אם הם מלמדים במוסד שלא נכלל בתוכנית. עם זאת, חשוב שמתמחים יהיו מודעים לתנאי הסף הבאים:

מתמחים הלומדים לתואר ראשון ולתעודת הוראה במכללות (מסלול B.Ed) – לאחר שסיימו 80% מחובות הלימודים לשנים א'-ג', סיימו את כל חובות ההתנסות המעשית וסיימו לימודי עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות וזהירות בדרכים.

מתמחים עם תואר אקדמי מוכר על ידי המל"ג הלומדים במכללות או אוניברסיטאות לתעודת הוראה – לאחר שסיימו לימודי שנה ראשונה לתעודת הוראה בהיקף של 16 שעות שבועיות לפחות, סיימו את כל חובות ההתנסות המעשית וסיימו את לימודי עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות וזהירות בדרכים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.