על מה תרצו לקרוא היום?

לבנות שיעור בלחיצת קליק

כל מורה מכיר את הסיטואציות האלה: רגע לפני השיעור הוא מוצא את עצמו מחפש חומר עזר שיסייע לו להעביר באופן מיטבי את השיעור, או שהוא זקוק לאוזן קשבת בקרב מורים אחרים כדי לשתף ולהתייעץ, או אפילו סתם זקוק להדרכה בנוגע ליצירת מצגת. על כל הצרכים האלה ועוד עונה הסתדרות המורים באמצעות מספר אתרי אינטרנט שהוקמו בשיתוף עם מט"ח. אתרים אלה באים לתת מענה דיגיטלי נרחב למורים, וכל זה במרחק של קליק אחד על העכבר.

בפוסט הבא נסקור את האתרים הנ"ל ונראה מה כל אחד מהם מציע ובאיזה תחום:

1)      קהילות מקצועיות – http://itu-teachers.cet.ac.il/

נניח שאתם מורים להיסטוריה ונתקלתם בתאריכים סותרים בנוגע לאירוע מסוים, או נניח שאתם מורים לאזרחות ומחפשים זווית מעניינת לפתוח איתה את השיעור הבא. האתר "קהילות מקצועיות" הוא הפתרון המושלם בשבילכם. זהו אתר המכיל בתוכו פורומים המוקדשים למקצועות שונים – היסטוריה, גאוגרפיה, תרבות ישראל, מקרא, אזרחות וחינוך לשוני. תוכלו לשתף, לחלוק ולהתייעץ עם מורים כמותכם בכל עניין הקשור לתחום הלימודים הרלוונטי

2)      קישורן – http://www.itu.org.il/kishuran/

למה לבזבז שעות בחיפוש אחר חומרי למידה? בדיוק בשביל זה יש את "קישורן". באתר זה תוכלו למצוא קישורים לחומרי למדיה מרחבי הרשת שאותרו וקוטלגו ע"י מידענים ומוצעים לציבור המורים בממשק נוח וידידותי למשתמש. האתר פשוט וקל לתפעול וגם מורים "טכנופוביים" יחסית יוכלו להשתמש בו ללא כל קושי.

3)      פרזנטציה בריבוע – http://itu-presentation.cet.ac.il/

אם תמונה אחת שווה אלף מילים, אז כמה מילים שווה מצגת? אין ספק שבתקופה שבה המדיום השלט הוא המדיום החזותי, יש מקום לשלב כמה שיותר מצגות במערך השיעורים, כאלה הכוללות תמונות ותרשימים שמושכים את עיניהם של התלמידים. האתר "פרזנטציה בריבוע" מהווה כתובת מושלמת לכל המורים שרוצים להעשיר את החוויה הלימודית באמצעות מצגות אינטראקטיביות. האתר מציע מגוון של מצגות בנושאים שונים ומגוונים, ולא רק זאת אלא שהמצגות כולן מבוססות על שיטת הוראה חדשנית המשלבת בצורה אופטימלית בין הוראה פרונטלית ולמידה אינטראקטיבית.

4)      בין הצלצולים – http://itu.cet.ac.il/

לפעמים אנחנו שוכחים את זה, אבל בית ספר נועד לא רק להעביר חומר לימודי אלא גם ללמד את התלמידים דרך ארץ, התנהגות נאותה ורכישת קישורים חברתיים. האתר "בין הצלצולים" מכיל מאמרים, מצגות וסרטי הדרכה שנועדו לסייע למורים בהתמודדות עם מצבים חברתיים שונים בין כתלי בית הספר, החל מקשיי למידה, עבור ביחסים בין מורה לתלמיד, ועד להתמודדות עם אלימות.

אנו מקווים שהאתרים האלה יסייעו לכם בשנת הלימודים הקרובה ובכלל, ואם יש לכם רעיונות נוספים לאתרים שיכולים לסייע לכם לעזר רשמו לנו עליהם כאן למטה בתגובה ואנו ניקח אותם לתשומת ליבנו!
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.