על מה תרצו לקרוא היום?

המצגת האינטראקטיבית שתעזור לכם ביום האינטרנט הבטוח

מורים יקרים,

ביום שלישי, ה-5.2.13, אנחנו מציינים את יום האינטרנט הבטוח, אבל לצערנו הרב ישנם ילדים שצריכים לחוות תופעות כמו בריונות ברשת מדי יום. בריונות לעיתים מגיעה מבורות ופחד, ולכן אחת הדרכים להתגבר עליה היא בעזרת ידע, ידע שתוכלו להעביר לתלמידים שלכם ביום שלישי עם מצגת מיוחדת ביותר שאליה תוכלו למצוא קישור בסוף הפוסט.

דבר אחד בטוח: כדי לעצור בריונות יש לנקוט אקט וליזום, ולכן המצגת המדוברת היא אחת אינטראקטיבית אשר דורשת את השתתפות התלמידים ומזמינה אותם לנקוט פעולות casino online למניעת התופעה.

בתחילת המצגת מוצג סרטון, אשר הופק בשיתוף פעולה עם גוגל במסגרת פרויקט למניעת אלימות ברשת. הסרטון מתעד קבוצה של שלושה חברים שמצלמים חבר רביעי בסיטואציה מביכה, ומעלים את הסרטון ל-YouTube. חבר נוסף צופה בסרטון ונדרש להחליט כיצד לפעול. בסיום הסרטון ישנן 3 אפשרויות תגובה לבחירה: להפיץ את הסרטון, להתעלם, לפעול להורדת הסרטון מהרשת. 3 התגובות האפשריות מוצגות גם בסרטונים בהמשך, ומהוות טריגר לדיון בכיתה על סוגי בריונות ועל התגובה שיש לנקוט כאשר נתקלים בהם.

בעזרת המצגת, התלמידים יבינו שבריונות ברשת היא תופעה רחבת היקף שיש לה ביטויים רבים, והיא עלולה לפגוע ולגרום לנזק ממשי. בנוסף, הם יבינו שלעומדים מן הצד יש תפקיד מהותי במניעת התופעה, ושהתעלמות מהתופעה אינה עמדה פאסיבית אלא בחירה אקטיבית לא לפעול ולא לעצור את המתרחש.

קישור למצגת
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.