על מה תרצו לקרוא היום?

חמש אפליקציות חינמיות שיקלו לכם את החיים

מי שקרא לדור החדש של המכשירים הניידים סמארטפון יודע על מה הוא מדבר. המכשיר המדהים הזה, שלעיתים נדמה ששיחות טלפון הם בתחתית רשימת האפשרויות שהוא יכול להציע לנו, שינה את כללי המשחק ובגדול.

אז כן, חלק גדול מהשימושים שסטודנטים (ואף מורים) עושים בסמארטפון יכולים להיות דווקא מטרד בכיתה ומחוצה לה, וכל מי שהייתה לו מטלה שהוא היה חייב להשלים אבל במקומה פנה לעוד משחק סוער של אנגרי בירדס יוכל להזדהות, אבל יותר ויותר מורים מגלים גם את התועלת האדירה של המכשיר לעבודה היום יומית.

בדיוק בגלל זה, הרכבנו עבורכם רשימה של 5 אפליקציות שתוכלו לעשות בהן שימוש כדי לייעל, להעשיר ולהקל על ההתנהלות שלכם בתור מורים. חלק מהאפליקציות מיועדות למערכות אנדרויד, חלק לאייפון ואייפד, וחלק לכל הפלטפורמות, אבל כולן בעלות חינמיות ויספקו לכם ערך מוסף:

1)

שם האפליקציה:  Qwiki

למי היא מיועדת:  כל מורה שמעוניין להעשיר את מערכי השיעור שלו

לאיזה מכשיר: אייפון ואייפד

מה אפשר לעשות איתה: אם תגידו לתלמידים שלכם לסכם מתוך אינצקלופדיה, הם כנראה יחשבו שמדובר במוצר חדש של Apple. לעומתה, קמה האינציקלופדיה החברתית והחינמית, ויקיפדיה, שכל תלמיד כבר מכיר ונעזר בה כיום. הבעיה היא שעמודי הויקיפדיה יחסית דלים מבחינת חווית מולטימדיה לימודית, ואת זה בדיוק באה אפליקציית Qwiki לתקן: רק התקינו אותה על האייפד שלכם, חברו למקרן, וצפו במגוון ערכי מידע הופכים למצגות וידאו אינטראקטיביות ומעשירות. בנוסף, תוכלו גם יצור תכנים משלכם בנושאים רלוונטיים לשיעור.

לינק להורדה: http://bit.ly/SbKRHg

 

2)

שם האפליקציה: Attendance

למי היא מיועדת: למורים שרוצים לבדוק נוכחות בצורה קצת יותר דיגיטלית

לאיזה מכשיר: אנדרואיד

מה אפשר לעשות איתה: לרשום נוכחות על נייר זה כל כך המאה ה-21, נייר מתכלה, נהרס ונאבד, מסמכים דיגטליים לעומת זאת, לא. אפליקציית Attendance מסתנכרנת עם כל מסמך גוגל בפורמט online casino טבלה שתיצרו, בה תוכלו לשים את שם התלמיד והאם היה נוכח או לא. כל מה שנותר לכם הוא לסמן וי דיגיטלי ולתת לאפליקציה לזכור במקומכם.

לינק להורדה: http://bit.ly/UeC6g0

 

3)

שם האפליקציה: Igradr

למי היא מיועדת: למורים שרוצים לעשות לעצמם חיים קלים בחישוב תוצאות מבחנים

לאיזה מכשיר: אנדרואיד

מה אפשר לעשות איתה: אפילו אם אתה מורים למתמטיקה, יכול להיות שפחות בא לכם לחשב את הציון הסופי של כל מבחן. אפליקציית Igradr עושה לכם חיים קלים וכל מה שתצטרכו לסמן בה הוא את מספר השאלות במבחן וכמה טעויות אותו תלמיד עשה.

לינק להורדה: http://bit.ly/Wi7pG6

4)

שם האפליקציה: TED

למי היא מיועדת: יכולה לשמש כעזר למורים לאנגלית, אבל ממש לא רק להם

לאיזה מכשיר : כל הפלטפורמות

מה אפשר לעשות איתה: מי לא שמע על TED, כנס ההרצאות המהולל שלהיות מוזמן להרצות בו שווה ערך ללקבל אות של כבוד ממלכת אנגליה? עכשיו, אפליקציית TED נותנת לכם גישה לאלפי הרצאות בתכנים שונים על פי הקטגוריות שתבחרו, כדי להעשיר את התלמידים שלכם. האם האפליקציה מיועדת אך ורק לתלמידי אנגלית כדי לחדד את כישורי השפה שלהם? ממש לא, ישנם מעל ל-1200 סרטים באפליקציה עם כתוביות מובנות בעברית!

לינק להורדה:

אייפון: http://bit.ly/UcSTlA

אנדרואיד:  http://bit.ly/yCrdNM

 

5)

שם האפליקציה: Google Earth

למי היא מיועדת: מורים לגיאוגרפיה שרוצים לשדרג את המפה

לאיזה מכשיר: כל הפלטפורמות

מה אפשר לעשות איתה: כמעט כולנו השתמשנו במנוע החיפוש הגיאוגרפי המדהים של Google כשרצינו "לבקר" במדינות זרות או להסתכל על הבית שלנו מלמעלה, אבל כמה מאיתנו השכילו להכניס אותו למערכי השיעור? לימוד חוויתי של מכשיר iPad מחובר למקרן יכול להעשיר את שיעורי הגיאוגרפיה שלכם פי עשרות מונים ממפת הנייר שכולנו גדלנו עליה.

לינק להורדה:

אייפון: http://bit.ly/TbKZok

אנדרואיד: http://bit.ly/zvpAJs

רוצים עוד אפליקציות שיוכלו לעזור לכם?

אתם מוזמנים להסתכל על המאגרים של Apple  ו-Google בקטגוריות החינוך:

http://www.apple.com/education/apps/

https://play.google.com/store/apps/category/EDUCATION

וכמובן שאם יש לכם אפליקציה נוספת שאתם אוהבים להשתמש בה נשמח לשמוע עליה בתגובות!

 

 
One thought on “חמש אפליקציות חינמיות שיקלו לכם את החיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.