על מה תרצו לקרוא היום?

אזעקה! כולם להיכנס למחשב

זה לא סוד גדול: אם תשאלו דבר ראשון על הבוקר כל תלמיד שלכם לגבי מה הוא היה רוצה עכשיו, התשובה ככל הנראה הייתה יום חופש מהלימודים. עם זאת, אנו מגלים שדווקא בעיתות משבר ומצוקה, התלמידים זקוקים לשגרה יותר מכל ומתגעגעים אל כותלי בית הספר.

בחודש האחרון הייתה לנו את הההזדמנות המצערת לבדוק את הסברה הזו, עם מבצע עמוד ענן אשר שיבש את שגרת החיים והלימודים. למרות שהמבצע השפיע על מוסדות לימודים ברחבי הארץ, אין ספק שחלק מהמוסדות ספגו פגיעה קשה יותר, ואחד מהמקומות האלו הוא אשדוד, עיר שאולי מוגדרת כעורף, אך לצורך העניין כבר מתפקדת כחזית לכל דבר.

אז כיצד נערכים לשגרה חדשה? ועכשיו שהמבצע תם, האם ישנם לקחים שנוכל ללמוד על ההתנהלות שלנו בו כדי לוודא שנהיה מוכנים יותר בפעם הבאה (עם כל התקווה שהיא לא תתרחש)?  כדי לענות על השאלות האלו, פנינו לתמי טל, מחנכת כיתה ב" בבית צפרירים באשדוד, וזוכת "מורת המדינה" לשנת 2011.

“בית הספר נערך מראש ללמידה מרחוק" היא מסבירה "היה לנו חשוב להסתמך על עצמנו ולכן הקמנו אתר בית ספרי בו כל כיתה קיבלה "מרחב כיתתי" וירטואלי best online casino שדרכו המורים, התלמידים ואפילו ההורים יכולים לתקשר". "מצד שני", תמי מדגישה "כמובן שחשוב גם לאזן בין תוכן של אתר בית הספר לתוכן חיצוני ומעשיר, ולכן אתר בית הספר מכיל קישורים לאתרים חינוכיים אחרים כגון סנונית".

עבודת ההכנה לעיתות משבר לא מתבטאת רק בתשתיות, אלא גם בתרגול מוקדם של תרחישים כאלו. "קיימנו תרגיל מחוזי של למידה מרחוק שבו מורים היו זמינים ללמד דרך המחשב בשעות מסוימות וזה גם הקל על הילדים במעבר למצב יומיומי כזה"

ואיך הילדים מגיבים ללימוד מרחוק? "רובם מאוד אוהבים, אבל יש כאלו שחשוב להם המגע האנושי. כדי לפצות על כך, אני נותנת להם גם מטלות אישיות ולא רק לימודיות, כמו לבטא איך הם מרגישים, מה הם היו רוצים לאחל לעצמם ועוד, אני קוראת להן משימות הפוגה". "בנוסף,  אני והמורים האחרים יוצרים קשר טלפוני עם התלמידים כדי לשאול מה שלומם ושישמעו גם קול אנושי"

"אין כמו הלמידה היום יומית, אבל צריך לשלב את הלמידה מרחוק, ולתת לתלמידים הרגשה שאנחנו כאן והשגרה נמשכת. צריכים לשדר להם חוזק, חסינות ואחריות, והצלחנו בגדול, הילדים נפתחו ושיתפו את החברים בחוויות לא פשוטות, שהצלחנו להכיל ולהקליל בעזרת הפורום החברתי".
One thought on “אזעקה! כולם להיכנס למחשב

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    תודה לנציגי הסתדרות המורים אשר חשבו לנכון להביא לידי מודעות את חשיבות המשך רצף הלמידה בשעת חירום.

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.