על מה תרצו לקרוא היום?

הגננת של המדינה

בימים אלה מתקיימת ההרשמה לפרוייקט "הגננת של המדינה". בכמה מילים אני רוצה להסביר לכם על חשיבות הפרוייקט.

פרוייקט "הגננת של המדינה" זו דרך חדשה להכרת החשיבות של החינוך בגיל הרך ולהכרת חשיבותן של הגננות כגורמים מרכזיים בתהליך עיצוב הדורות הבאים של מדינת ישראל.

התייחסות אמיתית מצד כל הציבור לפרוייקט "הגננת של המדינה" יסייע להצעיד את הגננות ואת גני הילדים קדימה תוך פעילות על פי הסטנדרטים המקצועיים והאיכותיים, המאפיינים את החשיבה החינוכית של המחנכות בגיל הרך.

כמה מילים על הפרוייקט:

כל אחד יכול להמליץ על הגננת שלדעתו ראויה לתואר. ועדת מומחים של אנשי מקצוע תמיין את המועמדות לפי קריטריונים הנגזרים מהישגים אישיים, הישגים מקצועיים וחברתיים. על המועמדות להפגין אישיות בולטת, יצירתיות, יוזמה וחשיבה עצמאית, הפעלת פרוייקט ייחודי וחדשני בגן שלה, יצירת סביבת לימודים פורה ועשירה ומעורבות עמוקה בחיי הקהילה.

חמש הנבחרות בתואר יקבלו אות הוקרה בטקס חגיגי.

ניתן להגיש מועמדות עד ה-16.5 באמצעות אתר הפרוייקט באתר הסתדרות המורים. באתר תוכלו למצוא את תקנון התחרות, את הקריטריונים להגשת מועמדות והקריטריונים לזכייה.

הגננת היא איש המקצוע ה"בלתי אפשרי": גננות מוכנות ומזומנות להתגייס לכל משימה ולבצע אותה באופן הטוב ביותר; הגננות הן היהלום שבכתר במערכת החינוך, הראויות לכל הכבוד והערכה. יש לטפח ולהעצים אותן כי הן ההון האנושי שיכול להוביל את המערכת להצלחה ומסוגל לטפל בכל ילד ובכל פרט. אין תפקיד בכל מערכת החינוך שעושה אדם אחד כמו עבודתה של הגננת.

אני מאחלת לכולכן בהצלחה,

לילי פוקמונסקי.


לילי פוקמונסקי היא מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים
9 thoughts on “הגננת של המדינה

 1. אורטל

  רק חבל שלא צויין כיצד ניתן להמליץ על גננת למופת…
  אם כך; אכניס את פרטיה דרך התגובות, כי חבל שאשת מקצוע מדהימה כל כך לא תקבל את ההערכה המגיעה לה: שמה מירה, היא גננת בגן מירה, אשר בתחילת רח' אורן ברוממה החדשה בחיפה. אני הייתי ילדה אצלה בגן, ועד החט"ב עוד הייתי מגיעה להראות לה את התעודה מרוב הערכה לאישה נפלאה שכמותה.
  כיום אני סטודנטית, מסיימת בימים אלו את שנה ב', במחלקה לחינוך באוניברסיטה – וזכיתי להעריך את האישה הנפלאה הזו בדרך אחרת לחלוטין; כאשת חינוך מקצועית. כל האוטונומיה שלי, תחושת המסוגלות והמוטיבציה ללמידה הגיעה בעקבות יחסה לילדי הגן. אני חשה כי תכונות אישיות, המוטמעות בי, כגון; קבלת השונה, הבנה והכלה של האחר (ועוד ועוד) מקורם באשת חינוך נהדרת זו.

  תודה,
  אורטל

  Reply
 2. שמי מיכל

  vהפרוייקט הזה והרעיון הזה מדהים בעיני ויש לי ים של המלצות על גננת בשם רותי עיני מגן רותם בגדרה (גן מועצה) שבעיני היא הגננת הראוייה לתואר" הגננת של המדינה", לדעתי היא משמשת דוגמא ומופת לכל איש חינוך באשר הוא
  ניסיתי למלא טופס שלכם וזה בכל פעם נעלם עוד לפני ששלחתי את הטקסט ויש לי המון להגיד ולשבח ולהלל את הגננת הזאת שהלוואי והיו משכפלים כמותה בכל מוסד חינוכי בארצנו ואזי החדשות בארצנו היו מאוד משעממות.

  רותי היא אישיות בפני עצמה שאוהבת את מקצועה וזה ניכר על כך בכל פינה בגן ובכל ילד וילדה שמגיעים בשמחה ובאושר לגן הכי מעניין ומסקרן שיש בארץ.

  לרותי עיני הגננת יש שלל של רעיונות מקוריים ויצירתיים וחדשנים בגן שלה,
  מכל דבר היא מפיקה תועלת ואין טוב כמראית עין.
  בגן
  יש לי הרבה מה לכתוב ואני לא מצליחה, כי בכל פעם שאני כותבת הדף נעלם וחבל, כל התשבחות שקיבלתם עד כה ועיינתי בחלקם אף אחד לא מגיע לרף הגבוה של רותי עיני ולקריטריונים הגבוהים שהיא מעמידה בגן.
  גם ילד עם קשיי למידה או ילד היפראקטיבי או ילד חסר ביטחון כולם בלי יוצא מן הכלל לומדים בגן משהו שבאף בי"ב ואוניברסיטה בארץ לא מצליחים להעביר, הדרך שהכל מועבר והשיטה הענינית והסוחפת שנוגעת לכל ילד ואף האדיש ביותר ביצר הסקרנות שלו.

  רוי היא לא בדיוק הטיפוס שמתחנחן ומתחנפן להורים, היא טיפוס מעשי היא הטיפוס שמדבר בגובה העיניים אל הילדים, היא צופה בכל ילד וילדה ויודעת בדיוק איפה לגשת ומה לעשות ואיך ומתי וכו', היא משתמשת בחומרים הכי טבעיים, היא משתמשת בחינוך של פעם שמשודרג באופן מיוחד ביותר, היא מחנכת את הילדים לצניעות ומעודדת אותם לחקור וללמוד וליצור בשיטה יוצאת דופן שאף ילד לא יסרב לה.
  הילדים בגן מתמצאים בסופרים של פעם כמו עודד בורלא, וכו'…, הילדים מדביקים כמו פעם בדבק שעשוי מקמח ומים, הילדים מכינים טנא בעצמם ולא מבקשים מההורים להביא וזה כולל הכנת הטנא מחומרים טבעיים או ממוחזרים וזה כולל שיש בערוגת הגינה ירקות ופירות ששתלו מבעוד מועד וזה כולל מעדני חלב שהם מכינים ביחד וכך בכל חג ההורים פטורים מלהביא ולהכין, כי הילדים מורגלים לעשות הכל בעצמם ולהינות מכך מאוד.

  באף גן בארץ וגם לא בפרטיים – אף גן לא מבין כמה הילדים בגן רותם לומדים ביחסית לילדים אחרים (החל מגאוגרפיה, ספרות, חשבון, תאטרון, יצירה מכל חומר טבעי או ממוחזר, תנ"ך, מוסיקה, חשיבה, פיתוח אסטרטגיה, טבע, צמחים פרחים ושמותיהם, מיחזור מהטבע, ערכים, משחק בחול, חרקים, כתב סתרים עם נוצה, חינוך לסדר וארגון, חינוך לשותפות, שיתוף ופתיחות, אהבת המולדת, התחשבות בזולת, פיסול פסלים סביבתיים, הבעת רגשות, דימויים ומטאפורות, גיבוש חוויתי לכל ילד והמופנם ביותר רוצה לבוא לגן ולספר-"מעגל הקסם", ערנית לכל המתרחש בגן, בעלת חשיבה ילדית, פיתוח יכולת היצירה אצל כל ילד בנפרד, תיווך בין הילדים, תיווך בעשייה בגן, שימוש במגוון רחב של חומרים, עידוד לקריאת ספרים, מרחב תקשורתי ליצירת דיאלוג ואווירת שיתוף קבוצתי בגן, וכו'…

  שבכל מקרה יש לי עוד המון להגיד על רותי עיני הגננת המדהימה הזאת
  ואשלדעתי היא הגננת של המדינה היא זאת שצריכה לייצג אותנו ממנה כולם צריכים ללמוד ולהפנים, החינוך של ילדינו חשוב לעתיד של מדינתנו, מכל ההיבטים ולכן יש ערך מוסף עליון לכך שתכריזו עליה כגננת של המדינה

  צכנסו וצלמו בגן – קצרה ידי מלהכיל את כל מה שאני יודעת רואה מהעיניים שלי כאם של ילד שלומד בגן ומהעיניים של בני שמנצנצות וליבו הולם בכל בוקר.
  ואי
  והכואב לי ומצער אותי שבני השנה יעזוב את הגן, אך לדעתי רותי נתנה לכל הילדים בגן את הכלים והבסיס הטוב ביותר להצליח בכיתה א'.

  רותי עיני הגננת של המדינה ולתפארת מדינת ישראל
  גן רותם גדרה (הגן הירוק והגן של המועצה)

  מיכל איפרגן.

  Reply
 3. אלונה

  Nמדוע האתר חסום לקבלת המלצות והרי כתוב שניתן להגיש המלצות עד ה
  ????? 16/5

  Reply
 4. מיכל

  יש גננת חדשה ומקסימה ומיוחד במינה ושמה שרה מרציאנו מגן 121 גן נקר ברמת גן היא נותנת יחס אישי לכל ילד וברמה שלו מקדמת את כל הילדים כל אחד לפי יכולתו ומחנכת לאהבת את המדינה ולתפארת ישראל ומשרשה ערכיים . במיוחד בגן שהוא נמצא ברמת עמידר שהיה שם הרבה התחלפויות של גננות מרוב הקושי אם אכלוסיה היא יוזמת פעילויות בגן לילדים ולהורים יחד שווה ולבוא ולראות את השקעה בגן ובילדים איין שום הורה שלא מעריך את עשיה בגן וברמת הידע של הילדים ואנו מודים למפקחות אתי ענבר ורוחה רוזניק שסוף סוף ידעו ולברור את הגננת המתאימה לגננו
  שרה מרציאנו גננת מספר אחד מעל כולם גן 121 נקר ברמת גן

  Reply
 5. ניקאולי

  אני קורא את התגובה הקודמת ואני מסכים אם כל מילה, היא פשוט גננת מקסימה ומוצלחת גננת שהיא מטפל בכל ילד כמו שזה הילד שלה האישי פשוט מקדמת כל ילד בכול נושא אם זה הרמה הלימודית ואם זה מטורקיה
  קשב וריכוז בעיות התנהגויות היא ישר בתחילה שנה היא כבר מהזה ויודעת לטפל יש לה קשר אם הילדים מאוד טוב והורים מאוד מרצים ממנה
  מלמדת אהבת הזולת אהבת המולדת ערכים לילדים
  היא שנה ראשונה אצלנו בגן וישר אחרי שבוע כבר ראינו את הרמה גבוה מאוד הילדים שמחים ללכת לגן כל שבת ובחופשים רק מזכרים את הגננת שהיא עושה להם רק טוב
  נשמח בשנה תשע"ב נראה אותה אצלנו בגן 121 גן נקר רמת עמידר רמת גן
  אנחנו ממש מודים כאן לגננת שרה מרציאנו שלנו על עזרה של ביתנו בכל התחומים ועל העידוד והתמיכה שנתנה לנו
  מאחלים ההורים ואחים של נועה

  Reply
 6. SHLOMO866GMAIL.COM

  אני יכולה לעיד על כל מילה שנכתב על הגננת שרה מרציאנו זה נכון ועוד יותר מי זה היא גננת שיוזמת בגן כריזמטית דואגת לכל ילדי הגן באותו צורה בלי הבדלים לגזע או לאום מרוממת ומובילה את רמת הגן להישגים מעל הנדרש מחנכת כל ילדי הגן בנפרד ולפי יכולתו  לאהבת המולדת לעזרת הזולת  מתגייסת לכל מסימה  לעזרת ההורים  שלא על מנת לקבל פרס בכל שעה עונה לטלפונים בכל זמן  העקר שיהיה טוב לילדים עושה כל דבר על הצד הכי טוב שאפשר אם זה לילדים שהם העיקר זה המקום לך שרה היקרה שאנו רוצים להגיד לך תודה גדולה אבל אין מספיק מקום להראות לך את התודה אנו בטוחים ומשוכנים שאנו נראה את ילדנו גדולים וזוכרים אותך על הרמה הגבוה שנתת להם והחינוך היקר מפז אנו בטוחים שאת תבחרי לגננת של המדינה לשנת 2011 כי על באמת זה מגיעה לך כי את שווה את זה ויותר מזה הרבה תודות ואין עוד מילים להוסיף מאחלים לך הורים ועד הורים של הגן 121 גן נקר רמת עמידר גאווה לנו על כזאת גננת

  Reply
 7. אורטל

  שרה מרציאנו גננת ברמה לימודית אונברסיטה לילדים בגן השקע בצורה בלתי רגילה קולטת את הילד ביום הראשון טיפול אישי לכל הילדים יחס חם מאוד קשר חיובי ורציני עם ההורים חבביה על ההורים ועל הילדים
  סוף סוף זכינו לגננת מוצלחת

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.