על מה תרצו לקרוא היום?

מחשב נייד לכל מורה

זו השנה הרביעית בה מתקיים הפרויקט המבורך "מחשב נייד לכל מורה", ואני מוכרח לומר שמדובר בהצלחה גדולה.

מורים ומנהלים שהשתתפו בפרויקט מספרים לנציגיי באזורים השונים כי הדבר הוביל לשיפור יכולת ההוראה שלהם, לתחושה חזקה של שינוי ושיפור הדימוי האישי והמקצועי, לזמינות מיידית למידע רלוונטי ולקשר ישיר בזמן אמת עם תלמידיהם ועם קולגות שלהם במערכת החינוך.

 

סקר שנערך בסיום השנה הראשונה גם הראה כי אכן המורים עושים שימוש מבורך במחשבים הניידים בהוראה וברמה האישית.

 

כידוע, זו השנה השלישית שפועלת בהדרגה במערכת החינוך רפורמת אופק חדש.

 

רפורמה זו נועדה בראש ובראשונה לשפר את מעמד המורה והמחנך בישראל – בעיני עצמו, בעיני תלמידיו ובעיני החברה כולה. מעבר להעלאת שכרו של המורה כפי שמציעה רפורמת "אופק חדש", ישנם שני אלמנטים מרכזיים נוספים הכרחיים לשיפור מעמד איש ההוראה: התמקצעות המחנך בתחומו וקשר ישיר ופרטני עם כל תלמיד ותלמיד.

 

כשאני מדבר על התמקצעות, אני מדבר על חשיפה לאינפורמציה מקיפה באינספור מאגרי מידע, אני מדבר על לימוד וחקר, על סקרנות וגירוי לתכנים, על השוואות בינ"ל, על בניית מצגות ופיתוח חומרים ובעיקר על הפיכת הכלי החשוב הזה לחלק משגרת עבודה והתנהלות יום יומית , כמקובל בכל הפרופסיות.

 

כשאני מדבר על קשר ישיר עם התלמיד, אני מדבר על כך שהמחנך ייוודע כמה שיותר לעולמו של התלמיד, אך מן העבר השני על המחנך לשמש מנחה ומדריך גם כדי online casino לסמן את גבולות המותר והאסור בג"ונגל האינטרנטי .

 

התלמידים של היום מבלים  את רוב שעות הפנאי שלהם מול המחשב והאינטרנט. מדובר בסביבה שעשירה בתכנים ובפוטנציאל אין סופי של אפשרויות להתפתחות מקצועית,  אבל גם עלולה להיות מסוכנת בהיעדר הבנה ושליטה. וכאן חייב להיכנס לתמונה המחנך.

 

בתחילת שנת הלימודים האמריקאית הזהיר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, את התלמידים ואמר "אני רוצה שתשימו לב למה שאתם מפרסמים בפייסבוק, משום שבעידן של יוטיוב, כל מה שתעשו יישלף מאוחר יותר בהמשך חייכם".

 

אני חושב שיש לקחת דבריו אלו ברצינות יתרה. אתם, המחנכים, תפקידכם הוא לעצב את דור ההמשך של מדינת ישראל ולשם כך, אתם חייבים להכיר ולשלוט במימד הטכנולוגי בו כל מילה שנכתבת, כל תמונה שמועלית, כל דו שיח שנכתב בין התלמידים באינטרנט הופך לנחלת הכלל.. כל אחד יכול יהיה לעשות שימוש בתכנים אלו בכל זמן נתון. לכן, עלינו המחנכים להוות מודל סמכותי וחינוכי גם במימד חשוב זה.

 

בברכת הצלחה לכולם,

 

יוסי וסרמן.

 
58 thoughts on “מחשב נייד לכל מורה

 1. מורה

  חבל שאינכם עושים ביקורות בבתי הספר בו קיבלו מחשבים. מנהלות בית הספר מעבירות את המחשבים למורות "מועדפות" ולאו דווקא לאלו ליכולות לעשות בהם שימוש חיוני, לדוגמא בבית ספרינו ישנן מחנכות שקיבלו מחשב ורוב אלו שקיבלו מחשב משאירות אותו בביתיהן לשימוש אישי לעומת זאת ישנן רכזות שיכולות לעשות בו שימוש לא מקבלות- הצהרות זה לא מספיק. אתם משאירים את כל הכוח בידי המנהלים בלי חשיבה וביקורת כל אופן הביצוע ומפספסים את העיקר.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   שלום לך,

   בפרויקט מחשב נייד לכל מורה – בו שותפים קרן אתנה, הסתדרות המורים, משרד החינוך ותורמים – אין מקרה שמנהל מחלק מחשבים אלא הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים לכל המורים בבית הספר החברים בהסתדרות המורים בלבד, כיוון שארגון המורים אינו שותף לפרויקט.

   לכן אין מצב שמורי הסתדרות המורים בבית הספר העובדים מעל 50% משרה לא יקבלו מחשבים והמנהלת היא זו שתחליט.

   מי שטוען כך – טועה ומטעה. שכן הרשימות נקבעות בהסתדרות המורים ולא על ידי מנהל/ת או רשות, או פיקוח כלשהוא.

   בברכה,
   כנרת רוזנבאום ש"ץ,
   משנה למנכ"ל הקרן לקידום מקצועי,
   הסתדרות המורים.

   Reply
 2. רינה אשכנזי

  האם גם מורים העובדים בחינוך העל יסודי וחברים בהסתדרות המורים אמורים לקבל ניידים?אם כן מתי?ןאם לא האם יש סיבה לכך?תודה

  Reply
 3. איליב

  חבל! שלבתי ספר בהם המורים מאוד מעונינים להכנס לפרויקט ובעלי יכולת להפיק תועלת רבה ממנו לא מאפשרים להיכנס בזבוז משווע

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   איליב שלום,
   חבל! אך כפי שטענתי קודם, היוזמה תמיד תלוית הרשות המקומית. צר לי, אך איני רואה פה בזבוז אלא להיפך, עד כה הפרויקט הזה הניב הרבה מאוד תפוקות ותוצרים, שמדדנו אותם והם אפקטיבים ביותר למורים.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 4. מרים בן עמי

  אני מורה גימלאית חברת הסתדרות המורים – גם רוצה לקבל מחשב נייד.
  איך עושים זאת?
  בתודה,
  מרים

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   מרים שלום,
   חלוקת המחשבים מטרתה לייעל, לקדם, לשנות ולהעצים את עבודת המורה ברמה האישית ובכתתו. הקרן לקידום מקצועי המממנת חלק מעלות המחשב אינה מתקצבת את פעילותה לגמלאים מעצם הגדרתה לקידום מקצועי. צר לי, אך גמלאים אינם נמנים עם הפעילות.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 5. מיכל

  חלוקת מחשבים לכל מורי בי"ס מסוים באופן גורף תמוהה בעיני.
  אני מלמדת בתיכון ואנו בדרך כלל ארבעה מורים שמשתמשים במצגות באופן קבוע. לשניים מאיתנו ישד מחשב קבוע בכיתה והשניים האחרים צריכים להתחלק במחשב הנייד האחד שקיים בביה"ס.
  האם אין דרך לאתר את המורים שמלמדים בעזרת מחשב ולספק להם מחשב נייד? האם משהו חושב שבעידן המחשב האישי והדיסק הנשלף חלוקת מחשב חינם תמריץ מורה שלא רגיל להכין שיעור במחשב לשנות את דרכי ההוראה?
  זה נשמע יותר כמו נסיון לקנות מורים דרך צ'ופרים.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   מיכל שלום,
   התפיסה העומדת מאחורי חלוקת המחשבים לבית ספר באופן גורף מדברת על כך שבית הספר, כיחידה שלמה רצוי וצריך לדבר בשפה מתוקשבת בסביבת עבודה מתוקשבת המשותפת למורים, לתלמידים ולקהילה. מכאן, ההחלטה לתת לבית ספר שלם את המחשבים.
   אכן, אנו מאמינים כי חלוקת המחשבים וההשתלמות המתלווה להם מקדמת באופן משמעותי את דרכי ההוראה והגיוון שניתן לייצר בדרכי הוראה באמצעות המחשב. סקר שערכנו העלה שאחוז ניכר מהמורים שעברו את ההשתלמות עם המחשב אכן גם מלמדים באמצעותו והשינוי אכן ניכר.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 6. שלום בליניצקי - מורה

  הרעיון של מחשב נייד לכל מורה מבורך מאוד, אבל חבל שזה עדין לא מגיע לכלל המורים.

  אני מורה 'חבר הסתדרות המורים' מבית שמש, ואני כבר פניתי מספר פעמים לקרן 'אתנה' וביקשתי שיסדרו את הענין שהפרוייקט יגיע גם אלינו, ועדין זה לא עזר.

  נשמח אם תזרזו את הענין.

  תודה מראש,
  שלום.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   שלום שלום,
   כפי שידוע לי אכן פנתה הרשות המקומית בית שמש לקרן אתנה לקידום הפרויקט באזורכם. הנושא בטיפול מול קרן אתנה.
   בברכה,
   כנרת.

   Reply
 7. לולו

  שלום רב

  חבל מאוד שלא נתנתם לי מחשב נייד למרות שאני מאוד זקוקה לו

  זה א חיוני ושוויוני שתחלקו רק למורה האופק גם אנחנו מורים וחרוצים

  ורוצים גם מחשבים ניידים

  הגישה שלכם לא מוצלחת ומדברת על האי שוויון

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   לולו שלום,
   ההחלטה לקדם את בתי הספר באופק חדש בעניין חלוקת המחשבים היא החלטה של משרד החינוך בכפוף לתקציבי ההשתלמות הנתנים מהמשרד לפרויקט. כל בית ספר שנכנס לפרויקט זכאי להשתלמות של 60 שעות, המוכרת לקידום המקצועי באופק חדש במשך שנתיים.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 8. חגית

  איך נבחרים ? ואיך יכול להיות שפרוייקט מחשב לכל מורה בעצם לא מיושם בשטח על פי מה שאני קוראת ורק פונקציונרים מקבלים?
  אז זה בעצם לא מחשב לכל מורה .ובעצם מורה שאמור לקבל מחשב אם אין לו את התנאים בכיתה להפעיל את המחשב עם העזרים הנלווים כמו ברקו,מסך ,או מחשבים נוספים מה הטעם שאותו מורה יביא מחשב גם אם הוא מאוד רוצה להיות אטרקטיבי בשעור ולהביא דברים מעניינים כמו מצגות, תמונות,ושאר הדברים.
  אני מאוד מעוניינת לקבל ובית ספרי לא נמצא כנראה באיזור שבו מקבלים מחשב לכל מורה(אזור השרון)והשאלה היא מתי זה יגיע גם לאזורנו?

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   חגית שלום,
   אני מוחה על ההגדרה ש"פונקציונרים מקבלים" מחשבים. עד כה, חולקו מעל לאלף מחשבים במספר רשויות שנכנסו לפרויקט, וכל המורים בבתי הספר השותפים לפרויקט קיבלו מחשבים. את מוזמנת לבדוק בבאר שבע, ערד, ירוחם, מעלה יוסף, נשר, טירת כרמל, אשדוד, לוד, רמלה, ובקרוב בירושלים. ההחלטה איזה בתי ספר זכאים להיכנס לפרויקט היא החלטה משותפת של מחלקת החינוך ברשות ויו"ר סניף הסתדרות המורים ברשות.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
  2. מיכל

   אני שייכת לפרויקט זה , בעיר נשר, הפרויקט מלווה בעוד אביזרים , המחשבים ניתנו לנו ומרביתנו יש שימוש רב בו.

   Reply
 9. אתי

  אני שומעת על הפרויקט הזה כבר כמה שנים.
  האם ישנו תאריך יעד בו כל מורה באופק יקבל מחשב אישי, או שרק בתי ספר מסוימים מקבלים את המחשבים.
  כמו כן אני רואה את המחשבים שישנם בחדרי המורים, ביזבוז משווע, אין אפשרות להתחבר אליהם בצורה ידידותית למשתמש, השליטה היא בידי גוף שאיני יודעת למי הוא שייך ואין נגישות אליהם, כשיש בעיה המחשב עומד מיותם חודשים. כל כך חבל
  אשמח לתשובה לגבי המחשבים האישיים.
  הפרוייקט הזה נהדר, אם הוא אכן קורה בפועל

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   אתי שלום,
   אכן בתי ספר באופק חדש הם בעדיפות לכניסה לפרויקט מבחינת תקצוב ההשתלמויות המתלוות לפרויקט. היעד הסופי ייקבע לאחר שהרשויות יביעו את הסכמתן בשילוב מציאת תורם מתאים- להיכנס לפרויקט. עד כה, פרט להסתדרות המורים, המממנת חלק מהמחשב, קרן אתנה ומשרד החינוך המממן את ההשתלמות, לכל עיר מוצמד תורם. את התורם אחראית הרשות לגייס.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 10. לביאה

  שלום,
  מדוע בבית ספרנו – ביה"ס האזורי "בית – יצחק" – אף מורה לא קיבלה מחשב נייד?

  Reply
  1. אתי

   איך יכול להיות שמאלצים את הגננות להשתלב באופק חדש אך הן לא נכללות בפרוייקט זה?

   Reply
 11. דפני לויט

  בבית הספר שלנו חילקה הרשות העירונית בהשאלה מחשבים למורים.המחשבים כבר מיושנים וכל היום יושבים אצל הטכנאית.השאלה היא אם אנו זכאים כמו כולם מהסתדרות המורים לקבל מהסתדרות המורים מחשבים?בבקשה תשובתכם.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   דפני שלום,
   אם המחשבים נתנו במסגרת מחשב נייד לכל מורה, אין כל סיבה שהמחשבים לא יתוקנו ויטופלו באמצעות חברת התמיכה טלדור, שהיא התומכת של הפרויקט. ייתכן שהמחשבים נתנו לכם במסגרת פרויקטים אחרים הקיימים, כמו למשל: "מחשב כתום" -מכון ויצמן, שלא קשור להסתדרות המורים. אם המחשבים נתנו לכם במסגרת מחשב נייד, והם לא מטופלים ע"י טלדור, אנא פני אלינו לקרן לקידום מקצועי (שרי, מזכירת הפרויקט).
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 12. הדרה ספרא

  שלום רב
  אני עובדת הוראת במשרה מלאה, קבועה במערכת וחברה בהסתדרות המורים. בתפקידי אני עובדת כסגנית מנהלת מרכז ההדרכה של מינהל חברה ונוער במחוז תל אביב. האם אני זכאית למחשב נייד לצרכי עבודתי?
  תודה
  הדרה ספרא

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   הדרה שלום,
   העיר ת"א לא נכנסה לפרויקט מחשב נייד (הרשות לא קידמה את הנושא), על כן גם אם את חברה בהסתדרות המורים לא תוכלי לקבל מחשב נייד-עד כניסת העיר לתוכנית.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 13. מירית

  איפה אפשר לברר פרטים על זכאות? אנחנו שייכים לחינוך המיוחד העל יסודי ולמעט מחשב נייד ישן שנמצא אצל המנהלת לא ידוע לי על אף אחד מהמורים שקיבל מחשב. אצלנו ישנה חשיבות רבה לנושא השיעורים הפרטניים וגם בכיתות, שמונות 8 ילדים יוכלו להיעזר במחשב מאד.

  לכל תגובה בנושא- אודה,
  מירית

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   מירית שלום,
   כמו בתשובותי הקודמות, האם הרשות המקומית שלך לה את שייכת, הביעה התעניינות מול נציגי קרן אתנה כדי להיכנס לפרויקט?
   במידה שכן, מורי החינוך המיוחד בבית הספר בו את עובדת, יכללו בהתאם להחלטה של מחלקת החינוך בעיר בתיאום הסתדרות המורים.
   בברכה,
   כנרת

   Reply
 14. רוביסה יעקב

  אני מורה בתיכון מיקצועי. מחשב הוא כלי עבודה לכל דבר ולכן אשמח לדעת איך ניתן לקבל מחשב נייד במסגרת הפרוייקט.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   לרוביסה שלום,
   בשלב זה פרויקט מחשב נייד לכל מורה לו שותפים קרן אתנה הסתדרות המורים, משרד החינוך ותורמים, מתקיים ברשויות מקומיות המבקשות להיכנס לפרויקט.
   עד כה הפרויקט ברובו מתנהל בבתי ספר יסודיים, ולחברי הסתדרות המורים בלבד. במידה שהרשות לה את שייכת תבקש להיכנס לפרויקט, הסתדרות המורים בתיאום מחלקת החינוך תחליט על בתי הספר הזכאים.
   אנו מניחים שבשלב ראשון יוחלט על בתי ספר יסודיים.
   בברכה,
   כנרת, משנה למנכ"ל הקרן

   Reply
 15. אילנה טולדאנו

  שלום רב!
  אני מורה מבית ספר יסודי "נופים" שבמגדל העמק.
  אני גם חברת הסתדרות המורים.
  בקיץ 2007 נתבקשנו ע"י הרשות המקומית וע"י מנהלת ביה"ס לעבור השתלמןת מרוכזת במשך שבוע בחופשת הקיץ ע"מ לקבל מחשב נייד לכל מורה.
  השתתפנו בהשתלמות זו באופן מלא ומילינו את חובתנו. אך מי שהבטיח לנו מחשב לא קיים עד עתה…
  חשוב לציין כי אנו זקוקים מאוד למחשב, אנו מחוברים לסיסמה לכל תלמיד (אתר בית ספרי, אתרי כיתות, אתרי מקצוע, משימות מתוקשבות, תיק תלמיד ממוחשב, דיווח שעות פרטניות / מנהל ועוד המון יישומי מחשב) .
  אנא מכם זרזרו את האחראים הנוגעים בדבר…

  בתודה מראש – אילנה

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   לאילנה ממגדל העמק שלום,
   מגדל העמק אינה נמנית עם הרשויות המשתתפות בשלב זה בפרויקט. יתכן שבשלבים מאוחרים יותר – היא תיכנס.
   מגדל העמק נמצאת ברשימת המבקשים להכלל בפרויקט, אך כיוון שבקשת הרשות לא אושרה בשעה שהחלה ההשתלמות – נכון גם לרגע זה – לא ניתן היה להתנות בפניכם את ההשתלמות בקבלת המחשבים.
   התניה זו תקפה כאמור, רק לאחר שאושרה כניסתה של הרשות ולאחר שמנהלי בתי הספר מיודעים האם הם בפרויקט, כיוון שישנן רשויות בהן רק חלק מבתי הספר כלולים בתכנית.
   מי שהבטיח לכם כי אם תעברו את ההשתלמות, תהיו זכאים למחשב נייד – שידאג לפרוע את השטר.
   כמובן שלו הייתם פונים אלינו, היינו מודיעים לכם כי לא ניתן להתנות השתלמות זו בקבלת המחשב – כל עוד הרשות אינה שייכת לתכנית.

   חבל שלא מצאתם לנכון לפנות אלינו, אל הקרן לקידום מקצועי, כדי לברר האם אכן אתם בפרויקט.
   בברכה,
   כנרת.

   Reply
 16. חיה

  שלום רב,
  כגננת אני מבקשת להבהיר אחת ולתמיד, שהסתדרות המורים מיצגת מן הסתם גם את ציבור הגננות, אך בכל הפרסומים, תמיד מתיחסים לציבור המורים, כך היה הדבר בתחרות מורה לחיים, באלימות בבתי ספר, ועתה במחשב לכל מורה.
  לא אחת מוזכר החינוך לגיל הרך כתשתית של החינוך, אך כאשר הסתדרות המורים יוצאת בהצהרות למינהן, לרוב נפקד מקומן של הגננות מהאיזכורים השונים.
  הגיע הזמן להתיחס גם לנו הגננות.
  מקווה לתיקון ההתיחסות.
  בברכה,
  חיה.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   לחיה שלום,
   אכן הגננות לא כולולת כרגע בפרויקט – זאת כיוון שבשלב ראשון מיועדים חדרי המורים בחינוך היסודי להצטרף, כיחידה שלמה האמורה לקיים תקשורת ממוחשבת בין כל חלקיה ובאופן שגרתי.
   יש מקום לפנות גם למחלקה לגננות על מנת שתנסה לקדם את הנושא – גם במימד של הציבור הזה.
   כנרת.

   Reply
 17. אפרת

  גננות אינן בפרוייקט זה, אך האם אפשר לרכוש מחשב נייד מסופסד, במחירי עלות נמוכים?

  Reply
  1. דמיאן

   שלום אפרת. אני מורה בביה"ס יסודי והרשות אצלינו לא ניכנסה לפרויקט. ניתן לרכוש מחשב טוב וזול בסניפים של מגה. ניתן להטעין את הכרטיס של ההסתדרות ובכך לזכות ב15% הנחה. רכשתי היום מחשב ויוצא במחיר עלות.

   Reply
  2. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   אפרת שלום,
   לא ניתן לרכוש דרך הפרויקט מחשב נייד – כי ישנם מממנים רבים, פרט להסתדרות המורים – כמו תורמים ורשויות. חלקנו במימון המחשב עצמו יחסית קטן לעלותו הכוללת.
   כנרת.

   Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   ריקי שלום,
   מורות בפנסיה אינן זכאיות למחשבי הפרויקט כיוון שמעצם הגדרתו המחשבים נועדו לקידום המקצועי של המורים והפרוייקט מסובסד על ידי הקרן לקידום מקצועי – שאינה מתקצבת את המורים הגמלאים.
   כנרת.

   Reply
   1. אריק ארז

    מורים היוצאים לפנסיה הם מגורשים מזכויותהם. ראשית המתנה לחג נשללת מהם. שנית הם כבר לא משתלמים. שלישית היצוג בהסתדרות לא ניתן להם. אבל דמי חבר מורידים.
    מורה בגימלה לאחר 48 שנות הוראה.
    אריק ארז

    Reply
 18. עדי

  אני מלמד בבית ספר יסודי במועצה האזורית מטה בנימין, ושייך לחינוך המוכר שאינו רשמי (כמובן שאני חבר הסתדרות המורים, כבר 15 שנים9, האם יש סיכוי לקבל מחשב נייד במסגרת הפרוייקט?

  Reply
 19. אפרת

  שלום, האם רק מורים בעלי קביעות מקבלים מחשב? האם אין יוצאים מן הכלל? לי עדיין אין קביעות, אך השימוש במחשב אצלי הוא אינטיסיבי לצורך בי"ס.

  Reply
 20. אורלי

  בעלי וותק של למעלה מ-10 שנים ועובדים 4 ימים ומעלה, אינם יכולים להצטרף למקבלי המחשבים?! אין ספק שאין יותר ניידים מן המגזר הזה.

  Reply
  1. כנרת רוזנבאום ש"ץ

   אורלי,
   ההצטרפות אינה פונקציה של ותק אלא קשורה בפרמטר אחד קובע – האם הרשות המקומית מצטרפת באמצעות המשאבים שעליה להעמיד לפרויקט, בין אם המקורות עצמיים או בין אם באמצעות תרומות.

   אחרי שהחליטה הרשות להצטרף ולהעמיד תשתיות מחשוביות וכספיות מתאימות – בוחרים את בתי הספר ברשות (בדרך כלל יסודיים תחילה ובאופק חדש).
   לכן השיקולים הם מערכתיים בלבד ולא אישיים/ מקצועיים או אחרים.

   כנרת.

   Reply
   1. אורלי

    שלום כנרת,
    כתבתי בעניין עובדים עם ותק וכו' – והכוונה הייתה למדריכים ארציים שניידותם אינה מוטלת בספק. אנחנו עובדים של מחוז ירושלים ובירושלים עצמה, שכמו שידוע לי היא עיר שהצטרפה לפרויקט, ובכל זאת אף אחד לא מדבר איתנו על מחשבים ניידים, שהצורך שלנו בהם גדול יותר מכל מורה שנמצא בבית הספר או בביתו ושם הוא סמוך וקרוב למחשב.
    מה תשובת ההסתדרות למדריכים?

    Reply
 21. נופר

  אני מורה חדשה בכיתה ג בממד אשדוד שאלתי האם אשדוד כבר קיבלה את המחשבים וזהו או שמתוכננות עוד חלוקות בעתיד תודה ‏

  Reply
 22. נחמה

  אני מורה בירושלים והציעו לי לקבל מחשב. רציתי לשאול בכמה השתלמויות אתחייב אם אבחר לקבל את המחשב, למשך כמה שנים, והאם זה יהיה כלול ב-69 שעות שנתיות שמבצע כל מורה באופק חדש בשביל הקידום בדרגות.
  תודה

  Reply
 23. sohad

  אני מורה מכפר עראבה יש לי ותק ארבע שנים ,לא קבועה אני חברת הסתדרות המורים עברתי את קורס המחשבים שנדרש , המועצה בכפר השתתפה בפרויקט אבל הם טוענים שלמורים הלא קבועים אין מחשב  למרות שהמנהל אמר שאתם  גם הלא קבועים תקבלו .אבל בבית הספר אני וגם ארבע מורים כמוני זקוקים למחשבים . בבקשה אני רוצה עזרה בנושא הזה  ולכם תודה מראש

  Reply
 24. תיקון מחשבים ניידים

  שלום רב , אני מורה לאנגלית , רק רציתי לומר שמי שצריך לתקן את המחשב נייד שלו אז אוכל להמליץ לו על חברת  "לפטופ רחובות "  שנמצאים באתר הזה http://www.laptop.coi.co.ilבאופן אישי נשפך לי קפה בחדר מורים על הלפטופ שלי , אחד המורים המליץ עליהם והם עשו לי הנחה נוספת בגלל שאני מורה וחילצו לי את המחשב למרות שחשבתי שנהרס המחשב .הם נותנים שירות איסוף והחזרה שזה מאוד נוח

  Reply
 25. דותן ברמן

  שלום רב,אני מורה זו שנה ראשונה ונמצא באופק חדש. בבית ספרי תתקיים בקרוב ההשתלמות בנושא תקשוב. רק מי שיקיים אותה יקבל מחשב.בתור מורה בסטאז' אני לא זכאי לשעות צבירה מהשתלמויות ולכן נוצר מצב מתסכל, בו אם אני לא אבצע את ההשתלמות אני לא אקבל את המחשב ואם כן אני לא אהיה זכאי לשעות הצבירה.האם ידוע לכם משהו על זה? תודה

  Reply
 26. סבינה

  שלום רב,אני מורה לחינוך גופני 18 שני ורכזת משמעת.בית הספר נמצא באופק חדש.אני פונה שנה שניה בבקשה לקבל מחשב נייד ומקבלת סירוב.חשוב לציין שביצעתי את כל ההשתלמויות בבית הספר בנושא .האם מורה לחינוך גופני לא זכאי לקבל מחשב נייד???תודה

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.